1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. 2017 Yılının En Çok Satan Cihazı Belli Oldu!

2017 Yılının En Çok Satan Cihazı Belli Oldu!

2017 Yılının En Çok Satan Cihazı Belli Oldu!

2017 yılının iyisiyle kötüsüyle sonuna geldik. 2018 yılına girerken 2017 yılının enlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

 

Bu yılda teknolojinin hergeçen gün geliştiğine tanık olduk. Heyecan verici telefonlar, elektrikli otomobiller ve daha birçok teknolojik buluş. Her marka telefonların artık yeni bir tarzına geçmesi ile birlikte adeta sıkı bir rekabet oldu. Bu yıl birçok rakip firma birbirini geçmeye yönelik farklı tasarımlar, farklı imajlar, farklı teknolojiler içeren telefonlar çıkardı.

 

2017 yılında çıkan telefonların en çok hangisinin en çok satıldığı merak konusuydu. Yıl sonunda en çok satan teknolojik cihazları belli oldu.

 

Araştırma şirketi GBH Insights bugün yılın en çok satan teknolojik cihazlarını açıkladı. Firmanın yaptığı araştırmaya göre Apple yine Samsung’u geçerek 2017 yılında en çok iPhone satışı gerçekleşti. Net olmayan sayılara göre Apple bu yıl iPhone modelini 233 milyon sattı. Samsung ikinci sırada yerini alırken Galaxy ve Galaxy Note modelleri toplamda 33 milyon adet sattı.
Şaşırtıcı olsada bu yıl en çok satan teknolojik ürünlerin üçüncü sırasında Amazon’un akıllı hoparlörü Echo Dot var. Yıl içerisinde 24 milyon adet satarak listenin başlarında olmaya başardı. Ayrıca Apple, iPhone’ların yanı sıra Apple Watch ile listede 4.sırada yerini aldı. 5.sırada ise Nintendo Switch yer alıyor.

 

Duruma göre Apple üst üste 2 kez yılın en çok satan teknolojik şirketi oldu. 2016’da Apple 211 milyon adet telefon satmıştı. Araştırmayı yapan şirket GBH Insights analisti Daniel Ives, iPhone’ların 2018 yılında da zirvede alacağını tahmin ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap