İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. 16 Yaşındaki Genç Ayaklarını Denize Soktu, Et Yiyen Böcekler Tarafından Perişan Oldu!

16 Yaşındaki Genç Ayaklarını Denize Soktu, Et Yiyen Böcekler Tarafından Perişan Oldu!

16 Yaşındaki Genç Ayaklarını Denize Soktu, Et Yiyen Böcekler Tarafından Perişan Oldu!

Denize ayaklarını sokan 16 yaşındaki genç, et yiyen bitler tarafından saldırya uğradı. İlk başta suyun soğuk olduğundan dolayı ısırıldığını fark etmeyen gencin şuan ki sağlık durumu iyi.

 

Günün sıcaklığını, yorgunluğunu ayaklarını soğuk sulara bırakarak bir an gidermek isteyen 16 yaşındaki Sam Kanizay’ın başına hiç beklenmeyen bir olay geldi. Spor’dan sonra ayaklarını bir hayli dinlendirmek için suya sokan Sam, Ayaklarını denizden çıkarıp ayakkabılarını giymeye hazırlanırken bacaklarının kanlar içinde kaldığını gördü. Sam’ın bu ısırıkları fark etmememisinin ardında okyanusun soğuk olmasından dolayı farketmediği tahmin ediliyor.

Genç ısırıldığını farketmemesi yüzünden daha ciddi zararlar almış.

 

Bütün bulgular deniz bitini gösterse bu konudan emin olamadıklarını söyleyen deniz biyoloğu Michael Keogh, deniz bitleri için “Ölü balıkları temizleyecek ve yaşayan dokular üzerinde beslenecek temizleyiciler” söyleminde bulundu. “Çoğunlukla 1 cm uzunluğundan daha kısa olan canlılar, bu boyutları yüzünden yaptıkları ısırıklarda çok fazla dikkat çekmiyor diyen Keogh, yine de bu canlının deniz biti olmayabileceğini “denizanası larvası” olabilme ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Orada tekrar yüzeceğini söyleyen Sam ise yavaş yavaş iyileşiyor. Daha çok tek seferlik bir şey olduğunu düşünen Sam’i bu cesaretinden dolayı kutlar, yine de daha temkinli olmasını dileriz.

Yorum Yap

Yorum Yap